Besikeičiančios tinklalapių optimizavimo taisyklės dažnai verčia pasukti galvą kas buvo padaryta negerai. Pastebima, kad nemaža dalis interneto svetainių savininkų pastaruoju metu ima šalinti atgalines nuorodas iš kitų portalų. Interneto svetainių pozicijų paieškos sistemose kritimas paskutinius metus ar du yra gana suintensyvėjęs. Pabrėžiama, kad pirmiausia reikėtų analizuoti pozicijų kritimo priežastis, o ne spėliojimo būdu bandyti ieškoti problemos.

Techninės klaidos – viena dažniausių atgalinių nuorodų netekimo priežasčių

Ne vienas interneto svetainės savininkas, prieš tai pirkęs atgalines nuorodas kitose svetainėse, ar tiesiog užsisakęs straipsnių su nuoroda talpinimo paslaugą, pastebėjo ženklų nuorodų skaičiaus kritimą. Nesidomint dabartiniais įvykiais, galima įtarti, kad nesąžiningi nuorodų pardavėjai tiesiog pašalino jas arba panaikino užsakytus straipsnius.

Problema ta, kad paskutiniu metu tiek WordPress turinio valdymo sistemos atnaujinimai, tiek tos pačios sistemos dizaino temų pakeitimai lėmė kai kurių failų techninių klaidų atsiradimą. Tą galima pamatyti atsidarius robots.txt failus. Šiame faile nurodomos taisyklės, kuriomis remiantis, būtų uždrausta paieškos robotams aptikti tam tikrus puslapius. Taip pat analogiškos taisyklės nurodomos siekiant atidėti paieškos robotų nuskaitymą norint pagerinti svetainės veikimo greitį. Radus taisyklę “crawl-delay” jau galima suprasti, kad Google paieškos robotas neaptiks jūsų interneto svetainės puslapių. Tai reiškia vieną – jūsų interneto svetainės puslapiai gali būti nebeindeksuojami Google paieškos sistemoje.

Šios techninės klaidos gali atsirasti atnaujinant WordPress sistemą į naujausią versiją. Taip pat tokios klaidos aptinkamos naudojant tam tikras dizaino temas ir vėlgi – jas atnaujinant. Tad, patarimas svetainių savininkams – retkarčiais patikrinkite savo svetainės robots.txt failą.

Nepamirškite patikrinti užsakytų straipsnių būklės

Minėta techninė klaida reiškia, kad jūsų interneto svetainės pozicijos paieškos sistemose galėjo kristi dėl dviejų priežasčių. Pirmoji, kaip jau paaiškinta viršuje, susijusi su jūsų interneto svetainės puslapių  indeksavimu. Antroji – nuorodų praradimas tokiu pačiu principu.

Jūs atgalines nuorodas galėjote prarasti dėl tos pačios priežasties – dėl puslapių nebe indeksavimo. Tie svetainių savininkai, iš kurių pirkote nuorodas, gali nė neįtarti, kad jų vidiniai puslapiai nebėra indeksuojami dėl minėtos techninės klaidos. Dėl šios priežasties, atliekant išorinę optimizaciją, būtina turėti sąrašą su puslapiais, kuriuose gavote atgalines nuorodas. Žinodami kur yra jūsų atgalinės nuorodos, galėsite nesunkiai sužinoti kodėl jas praradote.

Google searchconsole įrankis leidžia stebėti esamų atgalinių nuorodų sąrašą. Pagal jį galėsite pastebėti kurias nuorodas praradote. Matydami aiškią informaciją, galėsite matyti ar tie puslapiai yra dingę visai ar tiesiog nebeindeksuojami. Pavyzdžiui, pirkote straipsnių talpinimą ir matote, kad iš to straipsnio atgalinės nuorodos nebegaunate. Tada patikrinkite ar tas puslapis vis dar egzistuoja. Jeigu taip – patikrinkite ar jis yra indeksuojamas paieškos sistemose. Jeigu indeksavimo nėra, vadinasi atgalinę nuorodą praradote. Patikrinkite tos svetainės robots.txt (https://svetaines-adresas.lt/robots.txt) failą ir pamatysite ar nėra jokių problemų, kurios minėtos aukščiau. Liks tik susisiekti su svetainės savininku ir jam paaiškinti esamą situaciją.

Pozicijų kritimas galimas ir dėl konkurento Spam’o

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti savo atgalinių nuorodų stebėjimui. Šiuo metu smarkiai yra išaugęs spaminių nuorodų brukimas konkurentų puslapiams. Dažniausiai nuorodos talpinamos tokiose interneto svetainėse, kurios yra laikomos nekokybiškomis. Žinoma, tokie tinklapiai jau seniausiai yra gavę nuobaudas iš Google. Jeigu ir jūsų tinklalapis pateko į tokias svetaines, tuomet tokias nuorodas būtina šalinti nedelsiant. Tai padaryti galite prisijungę prie Google searchconsole įrankio ir pateikę prašymą nurodytu formatu.

Pabrėžiama, kad naudojant šį įrankį nuorodų šalinimui, gali prireikti kelių savaičių ar mėnesių kol jos bus pašalintos.

Nepamirškite, kad atliekant išorinę svetainės optimizaciją, ties nuorodų rinkimu nepakaks sustoti. Jas  visą laiką reikės stebėti.

Parengta atlikus Megapaskolos.lt tinklapio analizę.