Profesionalios SEO paslaugos yra viena svarbiausių internetinės rinkodaros užduočių, kuriai kasmet skiriamas vis didesnis dėmesys. Bendrai kalbant, SEO optimizavimas yra procesas, kurio tikslas – padidinti natūralų lankytojų srautą, t. y. užtikrinti aukštesnes svetainės pozicijas organinėje paieškoje. Optimizacijos veiksmai yra skirstomi į vidinius ir išorinius SEO darbus.

Vidinės ir išorinės SEO optimizacijos skirtumai

Kaip jau minėjome, SEO darbai susideda iš vidinės ir išorinės SEO optimizacijos. Vidiniai SEO optimizacijos veiksmai apima svetainės struktūros, turinio, grafinių elementų, krovimosi greičio ir kitų svetainės „viduje“ atliekamų veiksmų optimizavimą, pvz., svetainės pritaikymą mobiliesiems įrenginiams. Išorinė SEO optimizacija apima svetainės atgalinių nuorodų skaičiaus didinimą, kenksmingų nuorodų paiešką ir šalinimą, išorinio SEO turinio kūrimą ir talpinimą, darbą su socialiniais tinklais ir kt. Vidinė ir išorinė SEO optimizacija yra glaudžiai tarpusavyje susijusios, tačiau konkrečios SEO užduotys turi būti parenkamos, atsižvelgiant į individualią situaciją.

Kas lemia SEO paslaugos sėkmę?

Organiniai paieškos rezultatai visų pirma priklauso nuo svetainės informatyvumo bei vidinių puslapių struktūros. Aiški svetainės struktūra ir išsamus turinys užtikrina didesnį lankytojų palankumą ir teigiamą „Google“ robotų įvertinimą. Svetainės turinys turi būti ne tik išsamus, bet ir orientuotas į potencialus lankytojus, turėti reikalingas paieškos frazes ir atitikti paieškos sistemų reikalavimus. Tekstas negali būti padrikas informacijos ar raktinių žodžių kratinys. Jis turi kelti lankytojui aktualius klausimus ir atitikti jo lūkesčius.

SEO paslaugos apima ne tik turinio optimizavimą, bet ir kokybiškų atgalinių nuorodų kūrimą. Kuo daugiau nuorodų į svetainės puslapius bus pateikiama kitose interneto svetainėse, tuo palankiau ši svetainė bus vertinama organinėje paieškoje. Tiesa, negalima pamiršti, kad atgalinės nuorodos turi būti generuojamos iš patikimų, aukštą reitingą turinčių svetainių, t. y. svetainės yra nevienodos pagal savo kokybę ir turimą reitingą, o ir pačios nuorodos gali būti talpinamos labai įvairiai. Todėl vienos nuorodos gali turėti teigiamą įtaką puslapio pozicijai, o kitos pridaryti nemažai bėdos. Kad išvengtumėte bet kokių nemalonių staigmenų, rekomenduojame visuomet bendradarbiauti su savo darbą išmanančia SEO agentūra.

Svetainės pozicijų reitingui daug įtakos turi ir tokie veiksniai kaip svetainės amžius, svetainės pritaikymas mobiliesiems įrenginiams, svetainės puslapių užsikrovimo greitis (kurį paprastai lemia vaizdų (nuotraukų) optimizacija, svetainės serverio atsako laikas ir turinio glaudinimas), svetainės programinis kodas ir kiti techniniai niuansai, apie kuriuos jus išsamiai informuos su jūsų svetaine dirbantis SEO specialistas.