Norint pasiekti maksimalią SEO naudą, būtina skirti pakankamai dėmesio ir turinio optimizavimui. Svetainę, kurios turinys optimizuotas, lengviau indeksuoja paieškos varikliai bei pateikia ją paieškos rezultatuose. Būtent dėl šios priežasties profesionalų teikiamos SEO paslaugos būna sudarytos ir iš svetainės turinio optimizavimo veiksmų. Kaip tai vyksta ir koks turinys vadinamas optimizuotu?

Raktažodžiai turinyje

Daugelis žino, kad svetainės puslapių turinyje turi būti naudojami raktažodžiai. Tačiau ne visiems žinoma, kad šiuo atveju nereikėtų vadovautis posakiu „kuo daugiau – tuo geriau“. Svetainės turinys, kurio kas trečiame sakinyje kartojasi raktažodžiai ne tik atrodo neskoningai, bet ir nesuteikia jokios naudos svetainės optimizavimui. Tad geros kokybės SEO paslaugos tikrai nėra susijusios su kuo dažnesniu raktažodžių naudojimu svetainės turinyje.

Tvarkingos nuorodos

Neveikiančios nuorodos svetainės viduje tikrai nepadeda sukurti tinkamo ryšio  tarp vartotojų, ieškančių paslaugų ar prekių ir paieškos rezultatų. Tad viena iš turinio optimizavimo užduočių yra nuorodų sutvarkymas, kad visos jos būtų veikiančios ir nukreipiančios į teisingus puslapius.

Meta pavadinimai

Kokybiški ir tvarkingi svetainės puslapių meta pavadinimai yra neatsiejami nuo optimizuoto turinio. Ne veltui vidinio SEO paslaugos paprastai pradedamos nuo meta aprašymų. Svarbiausia, kad jie būtų trumpi, tikslūs bei atspindėtų svetainės paslaugas ar prekes. Meta aprašyme naudojami raktažodžiai turi būti panaudoti ir to puslapio turinyje.

Turinio esmė

Kalbant apie turinio optimizavimą kaip priemonę Google lengviau atpažinti svetainės kryptį ir susieti ją su paieškos rezultatais, svarbios yra nuorodos, meta duomenys, raktažodžiai. Tačiau reikia nepamiršti, kad svetainės turinys pirmiausia yra skirtas tikriems skaitytojams. Tad ne mažiau svarbu, kad turinys būtų ir išskirtinis, įtraukiantis, informatyvus bei skatinantis pasinaudoti paslaugomis ar įsigyti prekes. Paprastai specialistai, kurių specializacija yra SEO paslaugos, gali pasiūlyti ir svetainės turinio redagavimo ar papildymo galimybes. Tačiau jei šios paslaugos neįtrauktos į SEO paslaugų paketą, už turinio pakeitimus gali tekti mokėti papildomai.

Dažnai svetainėse naudojamas ne tik tekstinis, bet ir vaizdinis ar video turinys. Tokio turinio optimizavimas reikalauja atitinkamų žinių ir patirties. Tad geriausia rinktis tą SEO agentūrą ar specialistą, kuris gali optimizuoti visų formų turinį.