seo-augimas
Programų, kuriomis galima sekti savo tinklalapio raktažodžių pozicijas, yra begalė. Tačiau norintiems sekti savo lietuviškų tinklalapių pozicijas, reikia išsirinkti tokius įrankius, kurie tikrina Google LT pozicijas(o ne Google DK, UK ar RU). O jei tinklalapių turi kelis ar nori sekti daugiau raktažodžių, susiduri su apribojimais. Tad atrinkau keletą dažniausiai minimų ir tinklalapių administratorių naudojamų nemokamų sistemų lietuviškų tinklalapių raktažodžių pozicijoms sekti.

Išbandyk šiuos įrankius ir išsirink tą, kuris tau patogiausias.

Rankerizer 

Rankerizer pristatymas:

Nemokama, į kompiuterį instaliuojama programa. Puikiai susitvarko su dideliais kiekiais raktažodžių vienam tinklalapiui. Apribojimų nepastebėta, tačiau vienu metu bandant tikrinti virš 100 raktažodžių, gali užstrigti. Taip pat turint didelį kiekį projektų ir raktažodžių nereikėtų naudoti automatinio skenavimo funkcijos.

Išsaugo pozicijas, atvaizduoja pokyčius grafikuose. Pateikia tikslias pozicijas top 100 ribose.

Trūkumai: retkarčiais užstringa, nebeprisijungia. Tenka išinstaliuoti programą, užsiregistruoti tinklalapyje nauju el.paštu ir vėl instaliuoti su nauju licenzijos kodu. Duomenys išlieka kompiuteryje, tad net perinstaliavus matomi visi sukelti projektai. Per metus teko perinstaliuoti 3 kartus.

 

Proranktracker.com

Pristatymo video:

Nemokama versija galima sekti 50 raktažodžių, nepriklausomai nuo tinklalapių skaičiaus. T.y. gali būti 50 tinklalapių po 1 raktažodį ir lygiai taip pat gali būti 50 raktažodžių viename tinklalapyje.

Informacija išsaugoma tinklalapyje, prisijungus kaskart galima matyti rezultatus ir pokyčius.

Pateikia tikslias pozicijas top 100 ribose.

Trūkumai. Pozicijos atsinaujina automatiškai kas 20 valandų. Tad jei kažką atlieki ryte, o vakare jau nori pasižiūrėti ar rezultatai nepasikeitė, teks eiti miegoti nieko nepešus. Be to, egalima „sugudrauti“ ir susikurti dviejų profilių, antrąjį atpažįsta pagal IP(greičiausiai) ir ištrina.

 

Rank Tracker

Video pamoka kaip naudotis:

Nemokama, į kompiuterį instaliuojama programa. Puikiai susitvarko su dideliais kiekiais raktažodžių vienam tinklalapiui. Apribojimų nepastebėta.

Pateikia tikslias pozicijas top 50 ribose.

Trūkumai. Esminis trūkumas, jog nemokama versija neleidžia išsaugoti projektų. T.y. uždarius programą visa informacija prarandama ir kitą kartą vėl reikia suvesti projektus ir raktažodžius. Tai neleidžia sekti pozicijų kitimo istorijos.

 

Traffic Travis

Nemokama, į kompiuterį instaliuojama programa. Leidžia susikurti 5 projektus (tinklalapius) ir po 50 raktažodžių projektui.

Pateikia tikslias pozicijas top 50 ribose.

Trūkumai: Kartais neranda paieškoje raktažodžių, nors pagal kitas paieškas raktažodis yra ir 1 vietoje. Nors daugelio administratorių mėgstama, neištvėriau testuojant net 10 minučių.

 

Ir pabaigai.

Visi čia paminėti įrankiai turi Premium(mokamas) versijas, kurios suteikia dar daugiau galimybių. Tačiau jei esi vienos ar dviejų svetainių administratorius, pozicijų sekimui pakaks ir nemokamų versijų.

O čia du išties galingi mokami įrankiai, kuriuos galima išbandyti nemokamai trumpam laikotarpiui. Svarbiausia – jais galima sekti lietuviškų tinklalapių pozicijas:

http://serpyou.com

http://moz.com

Jei anksčiau nesi naudojęs tokių įrankių, pirmiausia išsirink reikiamus raktažodžius, gali pasinaudoti anksčiau pateiktu būdu sudaryti išsamesnį raktažodžių sąrašą, išsisaugok raktažodžių sąrašą ir pradėk naudoti pasirinktą programą ar visas vienu metu. Ilgainiui iškils klausimai, problemos, į kurias vienos sistemos leis atsakyti, kitos ne. Taip išsirinksi tą sistemą, kuri atitiks konkrečiai jūsų poreikius.