Kiekvienas kūrinys turi turėti vardą. Nesvarbu ar tai naujai kuriama įmonė, ar daugelį metų veikiantis verslas, kuris tik dabar perkelia veiklą į internetą, ar tiesiog naujas interneto projektas.
Norint, kad jie egzistuotų internete, pirmiausia reikalingas interneto adresas, domenas. Tad trumpai aptarsime kelias taisykles, kurios tikėtina padės pasirinkti teisingą tinklalapio adresą.
Adresas turi būti lengvai reklamuojamas
Kaip sakoma, brandable, deja, lietuviško vertimo šiam puikiam žodžiui nėra. Interneto adresas turi būti lengvai reklamuojamas, o tai reiškia įsimenamas, su šiuo pavadinimu turi sietis tam tikros asociacijos. Tai sudėtinga padaryti, kuomet interneto adrese yra neaiškūs skaičiai ar daug brūkšnelių.
Interneto adresas turi būti ištariamas
Nors atrodytų, kam reikalingas tarimas, kuomet interneto adresas bus vedamas į naršyklės laukelį ar tiesiog spaudžiama nuoroda kažkur tekste. Tačiau jei norite padidinti savo pardavimus ar tinklalapio lankomumą, turėtumėte rinktis adresą, kuris gali būti lengvai ištariamas ir suprantamas.
Jei žmogus net mintyse negali ištarti pavadinimo, vargu ar šis toje atmintyje ilgai ir užsiliks. Juk fgdesafspse25.lt tikrai nėra idealus interneto adreso pavyzdys.
Rinkitės trumpesnį variantą
Kuo mažiau ženklų adrese, tuo lengviau ir greičiau galima jį užrašyti. Tuo lengviau įsiminti. O taip pat jis nėra sutrumpinamas paieškos rezultatuose. Kuomet adresas yra itin ilgas, jo galas yra nukerpamas atvaizduojant paieškos rezultatuose, interneto kataloguose ar įvairiuose tinklalapiuose.
Ilgas adresas neprideda „taškų” norint pasiekti aukštus rezultatus paieškos sistemose. Sakykim, jei įmonės veikla buhalterines paslaugos Vilniuje, ne pats geriausias variantas būtų šiuos tris žodžius sukišti į interneto adresą.
.lt, .com, .net?
Žiūrint iš SEO pozicijų, nėra skirtumo, kokią interneto adreso galūnę pasirinksite, su bet kuria tinklalapis gali pasiekti aukštumas. Visgi reikėtų galvoti apie jau aptariamą įsimenamumą.
Jei dirbate Lietuvos rinkoje, o išsirenkate domeną .ch, tuomet tikrai rizikuojate, jog bent kas ketvirtas klientas į naršyklės laukelį įves jūsų pavadinimą su .lt ar .com galūne. Šiuo atveju rizikuoti neapsimoka, plaukite palei srovę ir rinkitės tai kas įprasta mūsų rinkose.
Nenaudokite pavadinimų, kurie skambėtų panašiai kaip konkurentų
Tiek UAB steigimas, tiek interneto adreso pasirinkimas yra rimtas reikalas, tad reikėtų į tai žiūrėti atsakingai. Rinktis interneto adresą, kuris skambėtų panašiai kaip konkurentų ar kaip prekinis ženklas įmonės su kuria bendradarbiaujate (gal prekiaujate jos prekes), tikrai nėra geras sprendimas. Greičiau labai blogas.
Registruoti prekių ženklai netruks pateikti teismui ieškinį dėl neteisėto adreso naudojimo ir įdėtos investicijos, projekto optimizavimas ir reklamavimas bus tiesiog pinigų iššvaistymas.
Taigi, apibendrinkime. Koks turi būti interneto adresas?
- Trumpas
- Įsimenantis ir skambantis
- Lengvai ištariamas
- Su rinką atitinkančia galūne
- Nepažeidžiantis kitų įmonių teisių
Norite labiau pasigilinti į šią temą? Jums pravers šis video: