google-seo

Ir štai vieną dieną interneto pasaulyje pasirodė tavo įmonės tinklalapis. Gražus, dailus, tiesiog pasaka, kuria kiekvieną dieną grožiesi. Tačiau skambučių nepadaugėjo. Kilo mintis įvesti į Google paieškos laukelį tinklalapio adresą, o Google piktai atšovė „Jūsų užklausa – manosuperdupertinklalapis.lt – neatitiko jokių dokumentų.” Oho! Jau savaitė kaip tinklalapis sukurtas, tai kodėl Google neranda mano tinklalapio?

Interneto pasaulyje galioja praktiškai dauguma realaus pasaulio palyginimų. Jei paimsi piniginę, užkasi ją po laukine obelimi viduryje apleisti miško, kiek šansų, jog ją kas nors ras dar šiame šimtmetyje? Nulis. Ir jei nepaliksi testamento, apie ją niekas nesužinos ir visą tūkstantmetį. Taigi, kaip supranti, turi duoti žinią Google apie savo tinklalapį. Ir dabar aš paaiškinsiu kaip tai padaryti.

Pats paprasčiausias būdas pasinaudoti Google Webmasters įrankiu.

Susikurk Google Webmasters profilį (gali naudoti jau naudojamus Google pašto prisijungimus).

Google-Webmasters

Pridėk savo tinklalapį

prideti-svetaine

Patvirtink nuosavybės teisę. Tam yra net keli būdai, tad rasi labiausiai patinkantį, atrodantį lengviausiai.

patvirtinti

Pateik tinklalapio žemėlapį (Sitemap). Paprastai sitemap randamas adresu tinklalapis.lt/sitemap.xml, tačiau gali būti ir tinklalapis.lt/sitemap.xml.gz Jei nė viena iš šių nuorodų neatverčia tinklalapio žemėlapio (struktūros), pasiteirauk pas programuotoją – galbūt sitemap net nesukurtas.

sitemap

Iškviesk Google. Tavo tinklalapio adresas jau yra, nieko papildomai įvedinėti nereikia, tiesiog paspausk ryškų raudoną mygtuką“Gauti ir pateikti“.

iskviesti-google

Susigeneravusioje eilutėje atsiras mygtukas „Pateikti indeksuoti“. Pasirink variantą „Tikrinti šį URL ir tiesiogines jo nuorodas”

indeksuoti

Viskas. Paprastai užtrunka nuo pusvalandžio iki 24 val tinklalapio indeksavimui, t.y. atsiradimui Google paieškos sistemoje.