Vienas pirmųjų žingsnių pradedant tinklalapio optimizavimą yra raktažodžių parinkimas. Raktažodžiai – tai žodžiai, frazės, sakiniai, kuriuos potencialūs klientai įveda į paieškos sistemą (pvz., Google) norėdami surasti juos dominančią informaciją. Raktažodžių sąrašas reikalingas tiek atliekant vidinį optimizavimą, tiek išorinį. Tačiau kaip jį sudaryti?

„Kaip kaip? Atsisėdi ir surašai! Kas geriau žino raktažodžius, nei aš“, – ko gero daugelis verslo atstovų taip pagalvoja. Tačiau tos frazės, kuriomis jūs apibūdinate savo verslą ne visada yra tokios, kurias naudoja jūsų klientai internete. Todėl šiandien išbandysime naujus Google Keyword Planner įrankio panaudojimo būdus sudarant optimizuojamų raktažodžių sąrašą. Iliustracijai pasitelksime vertimai24.lt tinklalapį teikiantį vertimo paslaugas.

raktažodžiai

Mus dominanti funkcija, su kuria šiandien „žaisime“ yra „Ieškoti naujų raktinių žodžių ir skelbimų grupių idėjų“.

 

# 1: Įveskite savo tinklalapio adresą.

raktazodziai2

Ir štai rezultatas:

raktazodziai4

Rezultatų visai nemažai. Parsisiųskite sąrašą į savo kompiuterį, importuokite į excel failą, kuriame sudėsite visus eigoje rastus raktažodžius. O toliau pats smagumas.

#2: Įveskite savo konkurentų tinklalapių adresus.

Geriausia rinktis konkurentus, kurie užima aukštas pozicijas pagal tuos raktažodžius, kuriuos jūs paprastai tikrinate. Taip pat geriausia rinktis konkurentus, kurie teikia identiškas arba labai panašias paslaugas kaip jūs. Galbūt konkurentai yra atlikę namų darbus ir pasirinkę bei tinklalapių tekstuose panaudoję įdomių ir vertingų raktažodžių. Štai geras būdas juos sužinoti!

#3: Raskite Wikipedia straipsnius, kurie susiję su jūsų veikla.

Wikipedia, tai puikus informacijos šaltinis, dėl koncentruotos informacijos. Tad radę wikipedia straipsnį susijusį su jūsų teikiamomis paslaugomis, jo adresą įveskite Į Google Keyword Planner ir „pasiimkite“ išfiltruotus raktažodžius. Šiai užduočiai tinka ir lietuviškas wikipedia atitikmuo enciklopedija lietuvai.lt

raktazodziai3a#4: Pasinaudokite Pinterest.com paieška.

Pinterest.com moterų mėgstamas socialinis tinklas, kuriame dalinamasi įvairiais įkvepiančiais dalykais. Tad jei jūsų paslaugos skirtos moterims, tai ideali vieta ieškoti raktažodžių. Į Pinterest.com paieškos laukelį įveskite reikšminį paslaugos raktažodį ir tuomet nukopijuokite gautą URL adresą į Google Keywords Planner.

# 5: Pasinaudokite naujienų portalų temomis.

Kiekvienas naujienų portalas turi vidinę paiešką. Tad įvedę į paieškos laukelį dominančius raktažodžius, gausite išfiltruotus straipsnius, kurie yra apie jūsų raktažodį arba raktažodis yra paminėtas tuose tekstuose. Nukopijuokite gautą URL adresą į Google Keywords Planner ir pasiimkite išfiltruotus raktažodžius. Jūsų paslaugoms delfi.lt, alfa.lt, lrytas.lt, vz.lt ir visi kiti.

 

Tikriausiai tiek pavyzdžių pakaks, kad suprastumėte, jog faktiškai viską ką randame internete (nuorodų katalogai, socialiniai tinklai, straipsniai, enciklopedijos ir t.t. ir pan.) yra puikus informacijos šaltinis kuriame galima rasti tikrų perliukų.

Išfiltravę visus galimus raktažodžius į vieną failą toliau galite su juo dirbti: pašalinti dublikatus, pašalinti raktažodžius, kurie nesulaukia užklausų arba sulaukia jų labai mažai. Išgryninus geriausius raktažodžius belieka patikrinti kurias pozicijas paieškos sistemoje jie užima ir pradėti optimizaciją.