Planuojantys parduoti nekilnojamąjį turtą turėtų pasinaudoti vertintojų paslaugomis, kadangi tai puiki galimybės susižinoti – kiek vertas Jūsų būstas. Tiesa, ne tik dėl smalsumo, tačiau ir kur kas greitesnių pardavimų. Paprasčiausiai nustačius nerealią kainą skelbimas „kabės“ ilgai ir prarasite potencialius pirkėjus, kurie sumokėtų tiek, kiek būstas yra vertas.

Verta imtis kelias paslaugas pas vienus specialistus

Nekilnojamojo turto agentūra labai dažnai kartu su pardavimo paslaugomis taip pat teikia ir turto vertinimo paslaugas, tad verta tartis su specialistais, kurie jau ne vienerius metu siūlo paslaugas ir tuo pačiu kurių kompetencija suteikia galimybę daugiau sužinoti apie uždarbio galimybes. Geriausios kokybės brokerių paslaugos laukia Jūsų čia.

Taip pat pasinaudokite ne tik profesionalių agentų, kurie teikia greitas pardavimo paslaugas, patirtimi, tačiau ir užsisakykite geodezinio matavimo paslaugas, kurios padės nustatyti konkrečias koordinates ir tuo pačiu pagreitinti pardavimus. Ypač pasiteisina paslauga tokiu atveju, kai reikalingas žemės sklypo paskirties keitimas. Juk sklypas, kur galima statyti būstus – vertas kur kas daugiau nei turintis žemės ūkio paskirtį.

Kokie yra turto sudedamieji veiksniai?

Kiekvienas nekilnojamojo turto brokeris nusako savus aspektus, kurie jam padeda gana tiksliai įvertinti būstą. Visgi, dažniausiai naudojami panašūs, kurie ir daro esminius kainos pokyčius.

1.      Pirmiausia, žinoma, svarbi vieta. Nekilnojamas turtas Alytuje, pavyzdžiui, kainuoja kur kas pigiau nei sostinėje.

2.      Taip pat labai svarbūs būsto statybos metai. Yra skirtumas, tiesa, namų ar butų. Dažniausiai senos statybos namai vertinami palankiau nei daugiabučiai.

3.      Taip pat žiūrima, kokie objektai yra greta būsto. Daugelis nori, kad darželiai, parduotus bei kitos komunikacijos būtų kuo arčiau.

4.      Vertinama būklė. Kuo įrengimas yra senesnis ir labiau nusidėvėjęs, žinoma, tuo kainos krenta labiau.

5.      Kainą gali lemti net ir topografinė nuotrauka, kadangi iš viršaus matyti – koks yra sklypo plotas, kokios jis formos, koks reljefas ir panašiai.

6.      Taip pat vertinami kaimynai, kurie dažniausiai daugiabučiuose yra svarbesni nei nuosavuose namuose.

7.      Bei daugelis kitų kriterijų, kurie gali gana tiksliai nustatyti parduodamo būsto rinkos kainą.

Svarbiausia – pasinaudoti profesionalų paslaugomis, kadangi bandymai šiuos darbus atlikti pačiam, deja, dažniausiai nebūna našūs.