Neužtenka susikurti tinklalapį, kad galėtum uždirbti milijoną. Deja, šiais laikais dar tenka išgirsti skundų „susikūriau tinklalapį parduodu išties geras prekes, bet niekas neperka, į tinklalapį niekas neužsuka”. Teisingai, jei pasistatėte prekystalį viduryje miško, greičiausiai jus aplankys tik vienas kitas pasiklydęs grybautojas. O kaip išspręsti šią nedidelę lankomumo problemą ir perstatyti prekystalį į žmonių šurmuliuojančią žmonių susibūrimo vietą? Interneto platybėse šis procesas vadinamas SEO.

Kas yra SEO? SEO yra riba tarp sėkmingo interneto projekto  ir nematomo objekto internete.

Optimizavimas paieškos sistemoms yra strategija, technika ir taktika naudojama padidinti tinklalapio lankytojų skaičių siekiant aukštesnio reitingo ir pozicijos paieškos sistemos rezultatuose . SEO padeda užtikrinti jog tinklalapis bus tarp pirmų paieškos rezultatų. Kam to reikia?

Žmonės yra tinginiai. Neįsižeiskite, ne blogąja prasme miniu. Tiesiog, 97% žmonių ieškodami konkretaus daikto ar paslaugos, peržiūri tik pirmąjį paieškos rezultatų puslapį. Tad jei jūsų tinklalapis yra 55 pozicijoje, greičiausiai pas jus užklys tik 3% pasiklydusių grybautojų. O 97% nukeliaus pas Jūsų konkurentus. Nepatinka toks scenarijus?

SEO yra sudėtingas procesas, kurį galima išskirti į dvi pagrindines sritis:

Vidinis SEO – tai tinklalapio vidiniai patobulinimai, kurie apima pavadinimų, antraščių, turinio, paveikslėlių, nuorodų struktūros pakeitimus. Kitaip, viskas, kas susiję su kodu tinklalapyje ir tinklalapio turiniu. Paieškos sistemos vis dar vertina turinį, kaip svarbiausią tinklalapio elementą („Turinys yra karalius!“), tad kreipiamas didelis dėmesys į tekstinės dalies originalumą.

Išorinis SEO gerina tinklalapio matomumą paieškos sistemoje, manipuliuojant išoriniais faktoriais – tokiais kaip nuorodomis iš kitų tinklalapių. Išorinių nuorodų tinklo kūrimas yra esminė išorinio SEO dalis nulemianti visą optimizacijos sėkmę.

Optimizacijos nauda:

  • pakyla tinklalapio pozicijas tarp paieškos rezultatų;
  • padidėja tinklalapio lankomumas;
  • padidėja klientų skaičius bei pardavimai.