Namų šildymo sistema yra vienas iš svarbiausių sprendimų. Nuo jo priklauso patogus ir komfortiškas gyvenimas bei šildymo procesui  skiriamos išlaidos. Pasirinkti šildymo būdą reikia itin atsakingai. Pasirinkta netinkama šildymo sistema neduos norimų rezultatų, o vienos sistemos keitimas kita užima daug laiko ir sudaro dideles išlaidas. Aptarkime, kokiais atvejais koks šildymo būdas tinkamiausias.

  • Jei gyvenamasis namas yra nedidelio ploto

Nedidelio (iki 60 kv.m) ploto  namams vienas tinkamiausių sprendimų yra šilumos siurbliai oras – vanduo. Šie siurbliai taip pat gali būti naudojami karšto vandens gamybai. Kitas šių siurblių privalumas – jie neužima daug vietos ir jiems įrengti nereiklainga atskira patalpa. Tai ypač aktualu, kai namų erdvė nėra didelė.

  • Jei gyvenamasis namas yra didelio ploto

Efektyviam didelio ploto apšildymui reikalingas didesnio naudingojo koeficiento šildymo būdas. Šiuo atveju tiek ekonomiškumo, tiek komforto prasme geriausiai tinka dujinis arba šildymas kietuoju kuru. Jei šie variantai nepriimtini dėl kieto kuro ar dujiniam katilui reikalingos priežiūros, galite rinktis šildymą šilumos siurbliais oras – oras. Tuomet žiemos sezono metu patalpos bus šildomos, o karštuoju metų laiku vėsinamos.

  • Jei norite ekologiško šildymo

Jei jums ypač aktualus ekologijos rodiklis šildymo procese, rinkitės geoterminių šilumos siurblių variantą. Nors šių šildymo sistemų įrengimas brangesnis ir šiek tiek sudėtingesnis, tačiau vertinamas dėl ekologiškumo savybių. Šildymo geoterminiais šilumos siurbliais metu į aplinką neišskiriamos kenksmingos medžiagos.

Atsižvelgiant į namų plotą, savo poreikius, lūkesčius ir galimybes pasirinkti priimtiniausią šildymo būdą tampa lengviau. Be to, visuomet verta pasitarti su šios srities profesionalais, kurie įvertinę visas aplinkybes pasiūlys geriausius sprendimus.