Seo optimizacija – tai paslauga, kurią šiandien gali pasiūlyti gana nemažai specialistų. Nors daugumai internetinių svetainių savininkų jau nekyla klausimų, kas yra seo, ir kam tai reikalinga, tačiau nepatyrusiems verslininkams vis dar kyla ganėtinai nemažai neaiškumų. Taigi, seo kas tai?

Seo apibrėžimas

Seo – tai internetinės svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. Tuo atveju, jei siekiama, kad internetinis puslapis būtų kuo lengviau pasiekiamas ir sulauktų pakankamai didelio lankytojų srauto, palankiu pasirinkimu gali būti seo optimizacija, kuri užtikrins, kad pagal tam tikrus raktažodžius internetinė svetainė atsidurtų kuo aukštesnėse paieškos pozicijose. Jei nutiktų taip, kad pagal tam tikrą raktinį žodį internetinė svetainė atsidurtų pirmoje paieškos pozicijoje, joje apsilankytų maždaug trečdalis interneto vartotojų, kurie paiešką vykdė pagal konkretų raktinį žodį.

Kokio rezultato galima tikėtis?

Be jokios abejonės, visada yra tikimasi, kad pavyks atsidurti pačioje pirmoje paieškos pozicijoje, tačiau to negali pažadėti nė vienas seo specialistas. Dažniausiai yra siūloma internetinę svetainę iškelti į pirmąjį paieškos puslapį ar į pirmąjį aukščiausiai esančių svetainių penketuką, ir toks rezultatas gali būti iš tiesų palankus. Jei  pavyktų pasiekti tokių rezultatų, galėsite džiaugtis padidėjusiu svetainės lankytojų srautu, ir tai turės teigiamą poveikį pardavimams.

Kaip atliekama seo optimizacija?

Seo optimizacija susideda iš dviejų pagrindinių dalių – vidinės ir išorinės optimizacijos. Abi šios dalys yra labai svarbios, todėl kiekvienai jų vertėtų skirti pakankamai dėmesio.

  • Vidinis seo kas tai?

Kaip ir sako pats pavadinimas, vidinė svetainės optimizacija yra atliekama svetainės viduje. Įprastai šis optimizavimas apima meta žymių tvarkymą, vidinius tekstus, ir t.t., todėl tam vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Nors kartais yra nusprendžiama seo optimizaciją atlikti savarankiškai, tačiau tai visada reikalauja tam tikrų žinių bei įgūdžių, tad ne visada įmanoma tą atlikti tinkamai.

  • Išorinis seo kas tai?

Išorinė seo optimizacija yra atliekama svetainės išorėje: paliekamos išorinės nuorodos pakankamai stipriose internetinėse svetainėse, rašomi seo straipsniai, ir t.t. Nors gana dažnai manoma, kad pravartu palikti kiek įmanoma daugiau išorinių nuorodų, tačiau jų kokybė visada yra svarbesnė nei kiekis.

Dėl seo paslaugų teikimo visada yra pravartu kreiptis į šios srities profesionalus, nes tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, kad visi darbai bus atliekami tinkamai. Deja, tuo atveju, jei seo optimizacija yra atliekama savarankiškai, neretai yra priveliama nemažai klaidų, ir tai gali būti labiau žalinga nei naudinga.

Jei norite sužinoti daugiau informacijos apie SEO, paskaitykite apie tai Digital Star agentūros blogo straipsnyje „SEO kas tai“ https://www.digitalstar.lt/blogas/seo/