Dar neatkeliavus žiemai, ieškome būdų kaip sušildyti namus, galvojame ką daryti, kad šiluma išsilaikytų namuose ilgiau ir sukame gavą kaip sumažinti šildymo sąskaitas. Yra keletas nesudėtingų būtų kuriuos panaudoję sulaikysite šilumą savo būste.

Pradėkite nuo langų

Jei jūsų namuose yra įstatyti seni mediniai langai, kuo greičiau pakeiskite į naujus. Tai gali būti plastiko, aliuminio arba tie patys mediniai rėmai su 3 stiklų paketu. Iš karto pastebėsite kaip kambariuose temperatūra pakils vienu kitu laipsniu, ir tai jau yra daug. Net jei ir turite naujus langus, kas keli metai juos reguliuoti nes jie nuo varstymo nusėda ir tarpinės blogai prisispaudžia prie lango rėmo. Pro mžus plyšius prasiskveria šaltis kurį galite pajusti kai lauke oro temperatūra nukrenta -10 laipsnių ar džemiau. Seni žmonėms ima kamšyti langus vata, klijuoti lipnias juostas, kai tuo tarpu tereikia pakviesti langų meistrą kuris sureguliuos langus.

Įsirenkite papildomą šildymo šaltinį

Jei namuose trūksta šilumos iš centrinio šildymo tiekėjo, teks pasirūpinti patiems. Šam tikslui galite nusipirkti tepalinį radiatorių, elektrinį arba tikrą židinį, prekyba internetu šiuo metu yra ypač išvystyta, tad ir užsakyti galima telefono skambučiu. Jei dėl radiatoriaus ir elektrinio židinio problemų nebus, pastatyti tikrą malkinį židinį namuose, o to labiau bute gali būti keblu. Reikės gauti kaimynų sutikimą, o tai patikėkite nėra lengva padaryti.

Sušildyti namus padeda ir geri įpročiai

Dienos metu atverkite užuolaidas, o nakčiai laikykite uždengtus langus. Net ir žiemos metu saulė gali prišildyti kambarį jei butas yra pietų usėje ir kambariuose yra dideli langai. Nuo šilumos šaltinių pašalinkite bet kokius daiktus kurie trukdo šilumai sklaidytis po kambarius. Galima naudoti pastatomą arba lubų ventiliatorių kuris padėtų paskistyti šilumą povisą butą. Šilumą sulaikyti namuose padės ir papildomas apšiltinimo suoksnis ant laukinės sienos iš vidinės kambario pusės. Sportuokite ir grūdinkitės, gerinkite savo sveikatą tam kad gerai jaustumėtės kai yra šiek tiek vėsesnė temperatūra namuose. Geresnės savijautos, jokių išlaidų vaistams ir daugiau šilumos linkime jūsų namams.