Norite pagerinti tinklalapio pozicijas Google paieškoje? Laikas sužinoti kas yra tinklalapio greičio optimizavimas, kodėl jis svarbus ir pasirūpinti tinklalapio užkrovimo greičiu!

Tinklalapio užsikrovimo greitis yra svarbus dėl kelių priežasčių:

  • Pirma, nuolat tinklalapyje besisvečiuojantys paieškos botai, galima sakyti, „netenka kantrybės“ ir Google neleidžia pagerinti reitingų tiems tinklalapiams, kurių užkrovimo greitis yra mažas.
  • Antra, lankytojai gali pagalvoti, jog tinklalapis paprasčiausiai neveikia, ne visi turi kantrybės palaukti tas dvi sekundes, kol atsiverčia norimas puslapis.

Koks lėtumas yra per lėtas?

Kuo lėčiau atsiverčia tinklalapis, tuo daugiau potencialių klientų, pirkėjų, tinklalapio lankytojų nesulaukia ir paspaudžia ryškų raudoną X dešiniame naršyklės kampe. T.y. jus palieka.

Apie 40 % lankytojų palieka tinklalapį jei jis neatsiverčia per 3 sekundes.

Apie 80 % neatvėrusių tinklalapio dėl jo lėtumo, nesugrįžta antrą kartą.

Mažiau nei 3 sekundės gali sugriauti tinklalapio reitingus, sumažinti lankytojų srautą ir sunaikinti verslą.

Kaip patikrinti  tinklalapio užkrovimo greitį?

Tinklalapio greičio patikrai yra nemažai nemokamų SEO įrankių, tačiau pačiai pradžiai apsiribosime dviem.

PageSpeed Insights

Google įrankis PageSpeed Insights skirtas administratoriams patikrinti tinklalapio realų veikimą kompiuteriuose ir mobiliuose įrenginiuose. Taip pat įrankis pateikia patarimus kaip pagerinti tinklalapio veikimą. Įrankis naudingas, nes būtent išskiria mobiliuosius įrenginius, kuriems pastaruoju metu reikia daugiau dėmesio.

Pingdom Website Speed Test

Galingas įrankis Pingdom Website Speed Test skirtas administratoriams patikrinti tinklalapio greitį ir aptikti problemas. Pateikia išsamią analizę kokie tinklalapio elementai užsikrauna lėčiausiai. Labai plati analizė ir nors neišskiria mobiliųjų įrenginių, tačiau išties naudingas SEO įrankis.

Kaip optimizuoti WP tinklalapio greitį?

Atlikus greičio testus, abiejuose tinklalapiuose gausite pakankamai konkrečios informacijos, apie tinklalapio greičio optimizavimą. Tačiau, kad būtų greičiau aptarsime dažniausiai pasitaikančias klaidas ir jų sprendimo būdus.

Reikalingas Cache įskiepis

Cache arba kešavimas svarbus procesas užtikrinantis, jog tinklalapis atsivers kaip įmanoma greičiau, ypač tiems, kurie jau anksčiau lankėsi tinklalapyje. Be Cache valdymo įskiepio greičio optimizuoti faktiškai neįmanoma.

Cache valdymo įskiepių yra daugybė, populiariausi:

WP Rocket, W3 Total Cache, WP Super Cache, WP Fastest Cache, Comet Cache, Cache Enabler.

Kurį išsirinkti? Kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų, o norėdami plačiau apie juos sužinoti, rekomenduoju perskaityti straipsnį apie šių įskiepių testavimą ir naudingumą: „6 Best WordPress Caching Plugins Compared“

Tinkamai sukonfigūruokite Cache įskiepį

Įdiegti Cache įskiepį trunka kelias sekundes. Tačiau norint, jog jis išties atliktų savo darbą, reikėtų jį tinkamai sukonfigūruoti.

Žinoma, kai kurie įskiepiai, tokie kaip Cache enabler viską padaro už jus ir faktiškai nepalieka nustatymų, apie kuriuos reiktų galvoti. Tuo tarpu tokio įskiepio kaip Comet Cache nustatymų puslapis visai netrumpas.

Pasinaudokite Generate thumbnails įskiepiu                      

Generate thumbnails įskiepis leidžia automatiškai pakeisti paveikslėlių rodomus dydžius pagal pasirinktą tinklalapio šabloną. Aktualu tuomet, kai testuojate dizainus ir keičiate dizainą jau turėdami nemažai įkelto turinio su paveikslėliais.

Išjunkite visus įskiepius, kurių nenaudojate

Dažnai eksperimentuojant ar tiesiog ieškant tinklalapio darbą gerinančių įskiepių, jų priinstaliuojama daug ir apie juos vėliau pamirštama. Peržiūrėkite sąrašą, visus, kurių šiuo metu nereikia, nenaudojate – išjunkite.

Atnaujinkite WP ir įskiepius

Nustatykite savo sistemą taip, jog būtų automatiškai tikrinami WP ir įskiepių atnaujinimai. Nuolat atnaujinami tinklalapiai pasižymi didesne sparta.

Pasinaudokite WP-Sweep įskiepiu

Pasinaudokite įskiepiu  WP-Sweep, kuris išvalo duomenų bazę nuo įvairių šiukšlių ir dublikatų. Vienkartinis toks prasivalymas daug turinio generuojantiems tinklalapiams gali padėti sumažinti tinklalapio „svorį“ ir taip padidinti greitį.

Tinklalapio greitis priklauso ir nuo serverio veiklos

Aptariamas tinklalapio greičio optimizavimas daugiausia susijęs su WP įskiepiais, į kuriuos dažnai žvelgiama pro pirštus. Tačiau jei įskiepių skyrelyje jau įvesta tvarka, o situacija nepagerėjo – pažvelkite į patį serverį.

Augantis lankytojų srautas, didėjantis tinklalapio „svoris” reikalauja ir didesnių serverio resursų, tad peržiūrėkite savo serverio planą ir pasitarkite su specialistu ar nereikia padidinti plano.

Nepadeda – kreipkitės į programuotojus

Lėtas tinklalapio užsikrovimas gali būti ir programinių klaidų pasekmė .Tad jei niekaip „neišjudinat” tinklalapio greičio iš vietos – kreipkitės į specialistus.