Dažnas pradedantysis verslininkas visiškai neatkreipia dėmesio į įmonės buhalterijos svarbą. Bandydamas sutaupyti ten kur nereikia, jis verslo pradžioje buhalterinės apskaitos darbo imasi pats. Mūsų patirtis rodo, kad labai dažnai verslininkai, kurie siekia patys tvarkytis apskaitą be tam tinkamo išsilavinimo ir patirties, įgyvina posakį – skūpas moka du kartus.

Nuolatos gauname užklausų iš įvairių įmonių dėl buhalterinės apskaitos tvarkymo. Apie penkiasdešimt procentų įmonių būna tos, kurios pradžioje bandė tvarkytis buhalteriją pačios, bet pamačiusios, kad to nebepajėgia daryti, nusprendžia kreiptis į specialistus.

O tada ir prasideda didysis darbas. Reikia ne tik tvarkyti einamojo mėnesio/metų buhalteriją, tačiau tvarkyti jų pačių priveltas klaidas. Tai dažniausiai kainuoja daugiau, nei tuos metus būtų kainavę pasamdyti buhalterinę įmonę, kuri tvarkytų jų buhalteriją.

Kodėl svarbu pačioje pradžioje samdytis buhalterinę įmonę?

Kaip jau ir minėjome pradžioje, dažniausia priežastis kodėl verta samdyti buhalterinę įmonę iš karto yra ta, kad privėlus klaidų gali už jas tekti mokėti dvigubai. Nusisamdžius buhalterinę įmonę, kurių pagrindinė veikla yra buhalterinės paslaugos, šių klaidų išvengiate ir jei jų atsiranda, pati įmonę jas ir sutvarko.

Sekantis pliusas – nemokamos konsultacijos. Jei jūs apskaitą vedate pats, iškilus tam tikriems klausimams prarasite daug laiko kol rasite į juos atsakymus. Jei kreipsitės į įmones ir pirksite konsultacijos paslaugas, jums tai kainuos gerokai daugiau, nei kelių mėnesių buhalterinės apskaitos tvarkymas.

Jei jūs turite buhalterinę apskaitos įmonę, konsultacijos jums dažniausiai yra nemokamos, todėl taip sutaupote ir laiko, ir pinigų.

Kodėl buhalterinė įmonė geriau nei nuosavas darbuotojas?

Dar vienas pliusas, kurį norime pabrėžti yra piniginiai kaštai. Jei samdome buhalterinę įmonę vietoje buhalterio, jūs sutaupote nemažą sumą kiekvieną mėnesį, nes jums nebereikia kurti papildomos darbo vietos, jos išlaikyti bei mokėti mokesčių už tą darbuotoją. Nusisamdžius buhalterinių paslaugų įmonę visos šios išlaidos atkrenta.

Dar vienas svarbus aspektas, jei susirgtų jūsų buhalteris, kuris dirba pagal darbo sutartį, greitai pakaitinio darbuotojo tam nerasite. Jei dirbate su buhalterinių paslaugų įmonę, susirgus vienam ar kitam darbuotojui, jūsų įmonės buhalteriją perima kitas buhalteris ir taip jūsų įmonės apskaita netampa apleista tam tikram laikui.

Norėtume paminėti ir tai, jog buhalterinių paslaugų įmonės dažniausiai turi daug klientų. Turėdamos daug klientų, vieni iš jų gali tapti jūsų verslo partneriai. Buhalterinė įmonė dažnai tampa tiltu tarp jūsų ir kitos įmonės, kurios anksčiau ar vėliau gali tapti partneriais.

Kad ir kaip bebūtų gaila, kartais tenka atsisveikinti su buhalteriu ir nesvarbu tai yra įmonė ar nuosavas darbuotojas, tačiau įmonę yra visada pakeisti lengviau nei nuosavą buhalterį. Žmogų ne visada yra lengva atleisti, o priedo dar jam tūrėsite mokėti ir išeitinę kompensaciją, kuri gali sudaryti iki 12 mėnesių šio darbuotojo atlyginimo.

Na, o jei jūsų buhalteris yra moteris, tai visada turite turėti omenyje, kad bet kada ją gali tekti išleisti į motinystės atostogas, kurios sudarys jums dar papildomų sunkumų ieškant pakaitinio darbuotojo ribotam laikui. Buhalterinių paslaugų įmonės jūs niekada neturėsite išleisti į motinystės ar kitas atostogas. Jūsų buhalterijos sraigtelis visada bus sukamas.

Kaip išsirinkti tinkamą buhalterinę įmonę?

Pirmiausią turite atkreipti į jos gyvavimo laikotarpį. Kuo įmonė senesnė, tuo ji patikimesnė. Nepamirškite, kad kuo daugiau darbuotojų įmonė turi, tuo geriau, nes iškilus tam tikriems nesklandumams komanda tarpusavyje gali pasitarti ir daug greičiau išspręsti iškilusias problemas.

Visada paklauskite ar įmonė turi draudimą. Jei jūsų samdoma įmonė pridarytų klaidų ir ji neturėtų draudimo, tai dėl jos klaidų galite tekti mokėti jums patiems. Todėl yra labai svarbu, kad buhalterinė įmonė, su kuria dirbate, turėtų draudimą.

Jei turite draugų verslininkų, visada prašykite jų rekomendacijų. Nieko nėra geriau ir patikimiau už reklamą ,,iš lūpų į lūpas“. Jei jūsų draugams puikiai yra tvarkoma buhalteriją, tai ta pati įmonė turėtų nesusidoroti su jūsų buhalterinės apskaitos sunkumais?

Pabaiga

Pataikėme pačius svarbiausius aspektus kaip išsirinkti buhalterinę įmonę ir palyginome buhalterinę įmonę su nuosavu buhalteriu. Visi pliusai praktiškai krenta įmonei, nes tai yra praktiškiau, lengviau ir pigiau. Linkime jums sėkmės išsirenkant įmonę, kuri užsiims jūsų buhalterinės paslaugos tvarkymu. Jei jūsų verslo lokacija yra Klaipėdos apskrityje, siūlome jums rinktis tik įmones, kurių pagrindinė veikla yra buhalterinės paslaugos Klaipėdoje.