Statybų techninė priežiūra dažnai apima daugelį procesų ir tai yra svarbi statybų dalis. Statybų techninė priežiūra apima procesus nuo statybų pradžios iki pat pabaigos, kai pastatas yra priduodamas. Šio proceso tikslas yra užtikrinti, jog naujai statomas pastatas ar vykdoma jo rekonstrukcija būtų atliekama tvarkingai ir atitiktų projektą, sutarties nuostatas, įstatymus ir kitus reikalingus dokumentus bei teisės aktus.

Dažniausiai statybų techninės priežiūros paslauga yra pasitelkiama tuomet, kai yra vykdomi statybų projektai, pastato rekonstravimo, atnaujinimo ar kapitalinio remonto bei pastato griovimo atveju. Tokio tipo paslauga padeda įsitikinti ar visa eiga yra vykdoma tvarkingai ir nėra pažeidimų.

Naudinga žinoti ir tai, jog statybų techninė priežiūra apima nemažai procesų, tokių kaip vykdomų darbų vertinimas bei kontrolė, tikrinama ar statybos darbai yra atliekami pagal projektą,  vertinamos statybų metu naudojamos medžiagos bei įrenginiai, rengiami reikiami dokumentai. Įeina ir tokie darbai kaip audito atlikimas, vykdomų darbų kiekių skaičiavimas, atliekama pastatų techninė priežiūra, pažeidimų nustatymas bei atliekamos kitos svarbios funkcijos, padedančios užtikrinti, jog darbai bus atliekami profesionaliai.

Statybų techninė priežiūra padeda išvengti daugelio klaidų, kurios gali pasitaikyti statybų, rekonstrukcijos ar remonto metu. Tačiau jeigu yra randami pažeidimai, statytojas yra informuojamas apie konkrečius atliekamus darbus ar naudojamas medžiagas, kurios neatitinka reikalavimų.

Labai svarbu ir tai, jog tokia paslauga būtų patikėta tik šios srities profesionalams, kurie turėtų pakankamai patirties ir galėtų savo darbą atlikti kuo kokybiškiau. Juk nuo to priklauso pastato statybų ar rekonstrukcijos eiga. Kuo ji bus sklandesnė ir tinkamai prižiūrėta bei sukontroliuota, tuo didesnė tikimybė išvengti nesklandumų ir klaidų, kurios gali brangiai kainuoti. Tokiu būdu bus patiriami nuostoliai, todėl šioje vietoje taupyti nereikėtų.