Kad ir koks išsamus ir informatyvus būtų straipsnis, jei jis nesudomins skaitytojo, tekstas bus nieko vertas. Nesvarbu, koks tekstas yra rašomas – pranešimas žiniasklaidai, ar straipsnis įmonės tinklaraščiui, visada svarbu laikytis tam tikrų taisyklių ir vengti klaidų, kurios yra gana dažnos. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, ir nuo ko pradėti?

Pavadinimas turi skatinti susidomėjimą

Straipsnio pavadinimą patartina sugalvoti tada, kai jau turėsite parašytą tekstą. Neretai daroma ta pati klaida – straipsnio rašymas pradedamas nuo pavadinimo formavimo, tačiau tai ne visada pasiteisina. Antraštė turėtų suintriguoti potencialų skaitytoją, tačiau persistengti tikrai nereikėtų – ji privalo atitikti straipsnio turinį.

Įžangos rašymas

Įžangą taip pat patartina rašyti tada, kaip jau būsite išdėstę pagrindinę teksto dalį. Įžangoje turėtų būti nurodoma, kas bus rašoma tekste, ją galima pradėti klausimu, skatinančiu skaitytoją susimąstyti. Tai itin pasiteisina tada, kai rašomas reklaminis tekstas, tačiau skatinimas atsakyti į klausimą taip pat gali būti palankus ir tada, kai rašomi tekstai blog‘ui.

Išskirstykite straipsnį į trumpas pastraipas

Šiuolaikinis skaitytojas neturi daug laiko skaityti ilgus tekstus, ypatingai tada, jei nėra užtikrintas, kad ras atsakymus į rūpimus klausimus. Straipsnį rekomenduojama išskirti į trumpas pastraipas, kurių kiekviena turėtų antraštę, o svarbiausias dalis galima paryškinti – tokiu būdu skaitytojas greičiau ras jam aktualią informaciją, o pats straipsnis sulauks didesnio susidomėjimo.

Pateikite iliustracijų

Dauguma sėkmingų straipsnių yra iliustruoti nuotraukomis, todėl pasvarstykite, ar tai bus tikslinga. Tam tikrais atvejais nuotraukos gali papildyti straipsnio informaciją (jose gali būti pateikiami paaiškinimai), taip pat straipsnį galima iliustruoti pašnekovų nuotraukomis, ir t.t. Kartais yra palanku talpinti ir vaizdo įrašą, kuris taip pat gali susilaukti didesnio skaitytojų susidomėjimo. Jei naudosite ne savo darytas nuotraukas, būtinai nurodykite nuotraukų šaltinį.

Citatos

Jei tekste pateikiate ne savo mintis, ir kopijuojate kažkieno išsakytą mintį, ją rašykite kabutėse, ir nurodykite citatos autorių. Jei perifrazuosite ne savo mintis, taip pat nurodykite, kas yra tos minties autorius.  Toks tekstas, kuriame yra nurodyti citatų šaltiniai, atrodo kur kas solidžiau ir patikimiau.

Klaidos tekste

Žinoma, straipsnyje negali būti nei gramatinių, nei korektūros klaidų. Ištaisyti tekste esančias klaidas galėsite naudodami tam tikrus įrankius, skirtus klaidų taisymui, tačiau taip pat yra svarbu parašytą straipsnį dar kartą perskaityti (ir, jei yra galimybė, duokite tekstą paskaityti kitam asmeniui – ne visada savas klaidas yra paprasta pastebėti).

Teksto unikalumas – vienas svarbiausių kriterijų

Kai straipsnis yra talpinamas internetinėje erdvėje, svarbu įsitikinti, kad jis bus unikalus. Čia taip pat gali pagelbėti įrankiai, skirti nustatyti teksto unikalumą. Idealu, jei teksto unikalumas yra 100 procentų, tačiau tą ne visada galima pasiekti, jei tekste yra naudojamos citatos. Tokiais atvejais teksto unikalumas turėtų siekti bent 85 procentus.

Straipsnio išvados

Straipsnio pabaigoje apibendrinkite tekste pateiktą medžiagą. Pagrindinė taisyklė – išryškinti pagrindinę mintį, kurią siekėte pateikti tekste. Taip pat palanku skatinti skaitytoją reaguoti į tai, kas buvo rašoma tekste – galite užduoti klausimą, kuris paskatins skaitytoją pakomentuoti tekstą.

Kuo daugiau rašysite, tuo straipsnių rašymas atrodys paprastesnis, o pats procesas bus sklandesnis ir greitesnis. Pirmų straipsnių rašymas gali pareikalauti nemažai laiko ir pastangų, tačiau vėliau šis darbas bus atliekamas paprasčiau. Taigi, praktikuokitės, ir subursite dar didesnę svetainės lankytojų (ir, žinoma, skaitytojų) auditoriją.