Įmonių duomenų paieškos sistema yra esminis duomenų šaltinis ne tik eiliniams vartotojams, bet ir tūkstančiams Lietuvoje veikiančių įmonių. Tai padeda objektyviai įvertinti potencialius darbdavius, surasti patikimus verslo partnerius, numatyti tikslinės auditorijos dydį ir apibendrinti finansinę rinkos būklę. Lietuvoje plačiai žinomos kelios įmonių duomenų paieškos sistemos, pavyzdžiui, „Rekvizitai“ ir „Okredo“. Tačiau nuo kovo mėnesio, nauja įmonių duomenų paieškos sistema ir Lietuvos įmonių duomenų bazė „Scoris“ sparčiai įsitvirtina rinkoje, žadėdama ne tik kokybiškesnį duomenų pateikimą, bet ir Lietuvoje precedentų neturintį įmonių reitingą.

Platformos Įkūrėjo Antano Baltrušaičio Perspektyva

Platformos įkūrėjas, Antanas Baltrušaitis, teigia, kad „Scoris“ idėja gimė analizuojant rinką iš vartotojo perspektyvos. Daugelis esamų sistemų pateikia didžiulius kiekius neapdorotų duomenų, kuriuos sudėtinga interpretuoti ir palyginti, jei neturi duomenų analizės ir verslo administravimo patirties. Atsižvelgiant į šį trūkumą, „Scoris“ sukurta taip, kad būtų paprasta ir aiški kiekvienam vartotojui, bet tuo pačiu metu suteiktų galingus įrankius ekspertinei analizei.

Įmonių Vertinimas Bendroje Skalėje

„Scoris“ platformoje, kiekvienai įmonei priskirtas balas skalėje nuo -10 iki +10, pagrįstas finansinio stabilumo, aplinkos tvarumo ir darbuotojų sąlygų. Vertinimo skalė įkvėpta pasaulinio „Piotroski F-score“ įmonių reitingo ir sukurtas bendradarbiaujant su įmonių vadovais ir verslo analitikais. Tai leidžia sukurti sistemą, kuri yra aktuali plačiai vartotojų auditorija. Plačiau apie Scoris reitingą.

Verslų Palyginimas ir Rinkos Analizė

Kitas „Scoris“ funkcionalumas – „Rinkos filtras“, leidžia vartotojams sudaryti pasirinktus kriterijus atitinkančių įmonių sąrašus ir palyginti jas tarpusavyje. Tai padeda įvertinti tikslinės rinkos dydį, stebėti konkurentų veiklą, pasirinkti kokybiškus tiekėjus ir logistikos partnerius.

Viešas Duomenų Naudojimas

Daugelis „Scoris“ duomenų yra prieinami nemokamai ir be registracijos, tačiau komerciniams tikslams reikalinga mokama narystė. Vis dėlto, platformos įkūrėjas pabrėžia, kad įmonių duomenys yra labai vertingi moksliniams tyrimams ir viešųjų interesų labui. Todėl, jie bendrauja su universitetais ir planuoja teikti duomenis nemokamai švietimo įstaigoms, nepelno organizacijoms, moksliniams darbams rašantiems studentams ir kitiems asmenims.

Lankstumas ir Vartotojų Įsitraukimas

Nors „Scoris“ dar yra nauja platforma, kūrėjai planuoja toliau vystyti ir pritaikyti ją pagal vartotojų poreikius. Jie aktyviai skatina vartotojus dalintis naujomis idėjomis ir nori padėti žmonėms ne tik rasti reikalingus duomenis, bet ir interpretuoti juos ir pritaikyti verslo augimui.

Didžiausių Lietuvos įmonių sąrašas – Scoris 500

Scoris įkūrėjai sukūrė „Fortune 500“ sąrašo analogą Lietuvoje – Scoris 500 – didžiausių Lietuvos įmonių sąrašą pagal metinę apyvartą. Visas sąrašas laisvai prieinamas visiem besidomintiems, be jokių gistracijų.

Išvada

„Scoris“ yra inovatyvi įmonių duomenų paieškos sistema, kuri atsižvelgia į vartotojų poreikius ir siekia padėti jiems interpretuoti ir pritaikyti duomenis savo verslo naudai. Ji siūlo įmonių vertinimo skalę, rinkos filtrą, ir lankstumą pritaikant duomenis įvairiems tikslams, įskaitant mokslinius tyrimus ir viešųjų interesų labui.