Viena iš dažnai atliekamų grožio procedūrų – plaukų kirpimas ir dažymas. Tai ne vienos moters kiekvieno mėnesio procedūrų sąraše. Kadangi plaukai dažomi dažnai, rekomenduojama rinktis natūralesnius dažus, kurie tausotų plauką, tačiau ne viena moteris sako, kad tai viso labo marketingo triukas. Taigi, ar tikrai taip?

Plaukų dažai skiriami į dvi grupes – natūralius (augalinio tipo) ir cheminiai (arba permanentiniai, kitaip sakant, ilgalaikiai). Natūralūs plaukų dažai, pasižymintys augaline sudėtimi neretai neprasiskverbia iki plaukų šaknų, ko pasekoje nėra nudažomi žili plaukai ir pan. Cheminiai dažai šiuo atveju užtikrina gerą rezultatą, kadangi juose viena iš sudedamųjų medžiagų yra amoniakas, kuris prasikverbia į plauką ir nudažomas plauko vidus.

Visgi, būtina žinoti, kad ši medžiaga žaloja plauko paviršių, jame irasti vizualiai nepastebimos skylutės, plaukų paviršius gali tapti grubus, jie praranda drėgmę ir atrodo nutriušę. Amoniakas dirgina galvos odą, dėl ko gali išsivystyti net ir alergij, jei jūsų oda yra jautresnė.

Kaip atskirti, dažai natūralūs ar ne? Skaitykite sudėtį, jei juose yra amoniako, peroksido, o reklama šaukia, kad nudažys net žiliausius, mažiausius plaukus – tikėtina, kad tai viso labo cheminiai dažai, pavadinti natūraliais.

Natūralūs plaukų dažai taip pat vis aktyviai pasirodo rinkoje ir tokių galima įsigyti, tačiau rekomenduojama kreiptis į specializuotas plaukų priežiūros parduotuves, kirpėjus, kurie padėtų pasirūpinti tinkamomis ir kokybiškomis priemonėmis plaukams.