Rankų plovimas yra vienas geriausių būdų apsaugoti save ir savo šeimą nuo susirgimų. Sužinokite, kada ir kaip turėtumėte plauti rankas, kad išliktumėte sveiki. Kaip plinta mikrobai. Rankų plovimas gali išlaikyti jūsų sveikatą ir užkirsti kelią kvėpavimo takų ir viduriavimo infekcijų plitimui. Mikrobai gali plisti nuo žmogaus iki žmogaus arba nuo paviršių žmogui, kai: Neplautomis rankomis palieskite akis, nosį ir burną. Ruoškite arba valgykite maistą ir gėrimus neplautomis rankomis. Palieskite paviršius ar daiktus, ant kurių yra mikrobų. Išpūskite nosį, kosėkite ar čiaudėkite į rankas ir nelieskite kitų žmonių rankų ir asmeninių daiktų.

Rankų plovimas yra paprastas ir vienas iš efektyviausių būdų užkirsti kelią mikrobų plitimui. Švarios rankos gali padėti sustabdyti mikrobų plitimą iš vieno žmogaus į kitą ir mūsų bendruomenėse, įskaitant jūsų namus, darbo vietą, mokyklas ir vaikų priežiūros įstaigas.

Kiekvieną kartą atlikite šiuos penkis veiksmus. Nusiplauk rankas. Sudrėkinkite rankas švariu tekančiu vandeniu (šiltu arba šaltu), užsukite čiaupą ir patepkite muilu. Sutepkite rankas, trindami jas kartu su muilu. Tepkite rankų nugaras, tarp pirštų ir po nagais. Šveiskite rankas mažiausiai 20 sekundžių.  Gerai nusiplaukite rankas po švariu, tekančiu vandeniu. Nusausinkite rankas švariu rankšluosčiu arba nusausinkite su aparatu, kuris pučia karštą orą, taip pat pagalbinė priemonė gali būti rankšluosčių servetėlėmis dozatorius. Naudokite rankų dezinfekavimo priemonę, kai negalite naudoti muilo ir vandens

Kaip tinkamai naudoti rankų dezinfekavimo priemonę? Jei nėra muilo ir vandens, galite naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų dezinfekavimo priemonę, kurioje yra ne mažiau kaip 60 % alkoholio. Rankų plovimas muilu ir vandeniu yra geriausias būdas atsikratyti mikrobų daugeliu atvejų. Jei muilo ir vandens nėra, galite naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų dezinfekavimo priemonę, kurioje yra ne mažiau kaip 60 % alkoholio. Ar dezinfekavimo priemonėje yra bent 60 % alkoholio, galite sužinoti pažiūrėję į produkto etiketę.